Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia zapraszamy Państwa do lektury trzeciego wydania „Dawno temu w Jaworzynie”. W ostatnim w tym roku numerze polecamy lekturę artykułu o początkach produkcji polskiej porcelany w Jaworzynie Śląskiej. Tym bardziej, że ZPS Karolina Sp. z o. o. obchodzą w tym roku 160-lecie swojego istnienia. W trzecim wydaniu znalazło się też dużo starych fotografii związanych z historią zakładu.

Czasopismo dostępne jest bezpłatnie w Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej, Urzędzie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej oraz w wybranych sklepach na terenie Gminy Jaworzyna Śląska: Sklep Wielobranżowy Czechy 29, Piotrowice Świdnickie „Kasia”, Pastuchów: ul. Wyzwolenia 40a oraz ul. Wyzwolenia 9, Kiosk Wielobranżowy Nowice 33, Milikowice Mini-Max ul. Kościuszki 26, Jaworzyna Śląska: Kiosk przy dworcu kolejowym „Zdan” ul. 1 Maja, „U Krzyśka” ul. 1 maja 12, „U Asi” ul. A. Mickiewicza 2a, „Aga” ul. Wolności 27, Piekarnia A. Wychowanek ul. Świdnicka, Piekarnia „Ciasteczko” ul. Wolności.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z zamieszczonymi artykułami i materiałami oraz zachęcamy do czynnego udziału w udziału w projekcie, który tworzy Cyfrowe Archiwum Historii Gminy Jaworzyna Śląska.

Życzymy Państwu miłej lektury i zachęcamy do dzielenia się uwagami na temat tego, co chcieliby Państwo zobaczyć lub zmienić w kolejnych numerach. Zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: historia@sokibp.pl, numerem telefonu 504088676, w godzinach pracy Sekretariatu SOKiBP lub poprzez profil SOKiBP w serwisie Facebook.

„Dawno temu w Jaworzynie”, numer 3/2020

Do pobrania w formacie cyfrowy (dokument pdf)

Skip to content