Regał Pamięci

Dzięki współpracy z Fundacją Inicjatywa B oraz Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl w Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej pojawił się Regał pamięci. Projekt został dofinansowany przez: Muzeum Historii Polski w programie „Patriotyzm Jutra„. Więcej na temat Regału pamięci można przeczytać na stronie: www.inicjatywab.pl/biblioteka-dziedzictwa/

Regał pamięci ma spełniać funkcję historycznego wernisażu. Nasza działalność związana z instalacją polega na wyszukiwaniu, pozyskiwaniu, opisywaniu i udostępnianiu materiałów pochodzących z prywatnych archiwów, sklepów kolekcjonerskich, polskich i zagranicznych aukcji internetowych i giełd staroci oraz prezentacje dokumentów archiwalnych. Zbiory historyczne są przez nas digitalizowane i udostępniane za darmo dla wszystkich zainteresowanych na stronie www.historia.sokibp.pl.

Regał Pamięci to doskonała okazja dla Państwa do żywego kontaktu z historycznymi pamiątkami dotyczącymi Gminy Jaworzyna Śląska. Niektóre z eksponatów przekazanych do ekspozycji na regale mają ponad 100 lat!

Zachęcamy Państwa do udziału w tym ciekawym projekcie i udostępnienia starych fotografii, dokumentów, które zostaną przez nas zdigitalizowane i udostępnione jako reprodukcje wszystkim mieszkańcom Gminy Jaworzyna Śląska. Zapraszamy także do kontaktu osoby, które chciałyby podzielić się wspomnieniami z przeszłości. Zebrane przez nas materiały są udostępniane w Regale Pamięci oraz na niniejszej stronie internetowej.

Dotychczas naszą inicjatywę wsparło wiele osób. Oto lista naszych darczyńców.

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością Regału pamięci w godzinach pracy Biblioteki Publicznej oraz do kontaktu pod adresem historia@sokibp.pl lub telefonicznie z Sekretariatem SOKiBP w godzinach jego pracy.

Skip to content