Regał Pamięci

Dzięki współpracy z Fundacją Inicjatywa B oraz Stowarzyszeniem Labiryntarium.pl w Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej pojawił się Regał pamięci. Projekt został dofinansowany przez: Muzeum Historii Polski w programie „Patriotyzm Jutra„. Więcej na temat Regału pamięci można przeczytać na stronie: www.inicjatywab.pl/biblioteka-dziedzictwa/

Regał pamięci ma spełniać funkcję historycznego wernisażu, ale także biblioteki multimedialnej wyposażonej w skaner, tablet oraz specjalnie zaprojektowaną aplikację, które umożliwią realizację szybkiej kopii na smartfon.

Nasza działalność związana z instalacją polega na wyszukiwaniu, pozyskiwaniu, opisywaniu i udostępnianiu materiałów pochodzących z prywatnych archiwów, sklepów kolekcjonerskich, polskich i zagranicznych aukcji internetowych i giełd staroci oraz prezentacje dokumentów archiwalnych. Zbiory historyczne są przez nas digitalizowane i udostępniane za darmo dla wszystkich zainteresowanych na stronie www.historia.sokibp.pl, pod zakładką „Regał Pamięci”.

Regał Pamięci to doskonała okazja dla Państwa do żywego kontaktu z historycznymi pamiątkami dotyczącymi Gminy Jaworzyna Śląska. Niektóre z eksponatów przekazanych do ekspozycji na regale mają ponad 100 lat!

Zachęcamy Państwa do udziału w tym ciekawym projekcie i przekazanie posiadanych zbiorów, które zostaną udostępnione zainteresowanym historią Gminy Jaworzyna Śląska. Zebrane przez nas materiały będą sukcesywnie udostępniane w Regale Pamięci.

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością Regału pamięci w godzinach pracy Biblioteki Publicznej.

  1. Pocztówki (5)
  2. Mapy (1).
  3. Gazety.
  4. Listy (2).
  5. Afisze.
  6. Fotografie (9).
  7. Reklamy.
  8. Dokumenty (4).
  9. Dyplomy.
  10. Wspomnienia (4).