Dawno temu w Jaworzynie logo

Powstanie Izby HistorycznejGminy Jaworzyna Śląska

Izba Historyczna Gminy Jaworzyna Śląska otwarta została w dniu 22 czerwca 2022 r. Znajduje się w Centrum Aktywności Społeczno-Kulturalnej przy ul. Wolności 23b w Jaworzynie Śląskiej (I piętro remizy OSP). Na miejscu można oglądać zbiory związane z historią Gminy Jaworzyna Śląska.

Izba powstała głównie na bazie zbiorów zgromadzonych w ramach projektu „Dawno temu w Jaworzynie”, prowadzonego przez Samorządowy Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną w Jaworzynie Śląskiej. Nieoceniona w przygotowaniu materiałów okazała się pomocy mieszkańców, jednostek samorządowych i lokalnych instytucji, którzy dołożyli swoją cegiełkę do powstania zbioru historycznych pamiątek. Lista darczyńców, którzy wsparli projekt materialnie liczy ponad 80 osób, a jest to zaledwie część osób i instytucji współpracujących i pomagających przy tworzeniu historycznego archiwum gminy.

Izba Historyczna Gminy Jaworzyna Śląska

Dostępnośćdla zwiedzających

Izba Historyczna Gminy Jaworzyna Śląska jest dostępna dla zwiedzających od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00. Chętni do obejrzenia ekspozycji zlokalizowanej w Centrum Aktywności Społeczno-Kulturalnej przy ul. Wolności 23b w Jaworzynie Śląskiej proszeni są o wcześniejszy kontakt z Sekretariatem SOKiBP (tel. 504 088 676) w celu uzgodnienia dokładnych godzin odwiedzin.

Ty też możesz pomócocalić naszą historię

Jeżeli posiadacie państwo w swoich domach przedmioty związane z historią gminy, gospodarstw rolnych, funkcjonowaniem przedsiębiorstw i przemysłu (fabryka porcelany, gorzelnia, cukrownia itd.), działalnością węzła kolejowego, przedmioty użytku codziennego lub materiały dotyczące lokalnych wydarzeń lub znanych i wybitnych obywateli naszej gminy i chcielibyście przekazać je jako eksponat do izby, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 513 186 132 lub poprzez adres e-mail: kontakt@sokibp.pl. Każda z osób, która zdecyduje się przekazać obiekt na rzecz Izby Historycznej gminy Jaworzyna Śląska, otrzyma od nas specjalny certyfikat, będący jednocześnie podziękowaniem za wsparcie naszej inicjatywy. Dodatkowo dane darczyńcy lub przekazującego depozyt zostaną umieszczone na liście wspierających działalność izby. Na życzenie gwarantujemy anonimowość.

Izba Historyczna Gminy Jaworzyna Śląska
Skip to content