Z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce drugi numer naszego wydawnictwa „Dawno temu w Jaworzynie”. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie naszego pomysłu i wsparcie, jakie okazali Państwo dla realizacji projektu historycznego, prowadzonego przez Samorządowy Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną w Jaworzynie Śląskiej. To dzięki Państwa zaangażowaniu w kolejnych numerach będą ukazywać się nie tylko różnego rodzaju pamiątki związane z historią Gminy Jaworzyna Śląska, ale także powstają artykuły opisujące przeszłość naszej małej ojczyzny. Od tego wydania nasze czasopismo będzie funkcjonować  już jako samodzielne wydawnictwo w nakładzie 1000 egzemplarzy.

Drugie wydanie dostępne jest od w Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej, Urzędzie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej oraz w wybranych sklepach na terenie Gminy Jaworzyna Śląska: Sklep Wielobranżowy Czechy 29, Piotrowice Świdnickie „Kasia”, Pastuchów: ul. Wyzwolenia 40a oraz ul. Wyzwolenia 9, Kiosk Wielobranżowy Nowice 33, Milikowice Mini-Max ul. Kościuszki 26, Jaworzyna Śląska: Kiosk przy dworcu kolejowym „Zdan” ul. 1 Maja, „U Krzyśka” ul. 1 maja 12, „U Asi” ul. A. Mickiewicza 2a, „Aga” ul. Wolności 27, Piekarnia A. Wychowanek ul. Świdnicka, Piekarnia „Ciasteczko” ul. Wolności.

Bardzo cieszymy się, że zaangażowali się Państwo szeroko w nasz projekt. Otrzymane od Państwa  stare fotografie, dokumenty i informacje wzbogacają zasoby Cyfrowego Archiwum Historii Gminy Jaworzyna Śląska, dostępnego w Internecie pod adresem www.historia.sokibp.pl  oraz znajdą się w kolejnych numerach „Dawno temu w Jaworzynie”.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z zamieszczonymi artykułami i materiałami oraz zachęcamy do czynnego udziału w udziału w projekcie, który tworzy Cyfrowe Archiwum Historii Gminy Jaworzyna Śląska.

Życzymy Państwu miłej lektury i zachęcamy do dzielenia się uwagami na temat tego, co chcieliby Państwo zobaczyć lub zmienić w kolejnych numerach. Zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: historia@sokibp.pl, numerem telefonu 504088676, w godzinach pracy Sekretariatu SOKiBP lub poprzez profil SOKiBP w serwisie Facebook.

„Dawno temu w Jaworzynie”, numer 2/2020

Do pobrania w formacie cyfrowy (dokument pdf)

Skip to content