Piąte wydanie „Dawno temu w Jaworzynie” już dostępne w wybranych punktach na terenie gminy Jaworzyna Śląska. W wakacyjnym numerze znajdą Państwo artykuł o historii jaworzyńskiej gorzelni, która funkcjonowała przy ulicy Powstańców i przyczynach jej upadku. Zapraszamy także do zapoznania się z efektami naszej akcji „Skąd przybyli nasi przodkowie?”. Na postawie zebranych od Państwa ankiet opracowaliśmy mapę lokalizacji, z których imigrowali nasi dziadkowie i babcie do miejscowości na terenie gminy Jaworzyna Śląska. Oprócz tego znajdziecie także stare fotografie i dokumenty dotyczące historii naszej małej ojczyzny.

Czasopismo dostępne jest bezpłatnie w Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej, Urzędzie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej oraz w wybranych sklepach na terenie Gminy Jaworzyna Śląska: Piotrowice Świdnickie „Kasia”, Pastuchów: ul. Wyzwolenia 40a oraz ul. Wyzwolenia 9, Milikowice Mini-Max ul. Kościuszki 26, Jaworzyna Śląska: Kiosk przy dworcu kolejowym „Zdan” ul. 1 Maja, „U Krzyśka” ul. 1 maja 12, „U Asi” ul. A. Mickiewicza 2a, „Aga” ul. Wolności 27, Piekarnia A. Wychowanek ul. Świdnicka, Piekarnia „Ciasteczko” ul. Wolności.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z zamieszczonymi artykułami i materiałami oraz zachęcamy do czynnego udziału w udziału w projekcie, który tworzy Cyfrowe Archiwum Historii Gminy Jaworzyna Śląska.

Życzymy Państwu miłej lektury i zachęcamy do dzielenia się uwagami na temat tego, co chcieliby Państwo zobaczyć lub zmienić w kolejnych numerach. Zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: historia@sokibp.pl, numerem telefonu 504088676, w godzinach pracy Sekretariatu SOKiBP lub poprzez profil SOKiBP w serwisie Facebook.

„Dawno temu w Jaworzynie”, numer 5/2021

Do pobrania w formacie cyfrowy (dokument pdf, 18MB)

Skip to content